PRZEWODNIK

Meksyk

Kuba

Gwatemala

Belize

Honduras

Salwador

Nikaragua

Kostaryka

Ekwador

Panama

Brazylia

Peru

Kolumbia

Wenezuela

Boliwia

Argentyna

Chile

Urugwaj

Paragwaj

Kanada

USA

Pogoda

Najlepszy czas na podróż: od września/października do marca/połowa maja. Najgorszy: od kwietnia do września – zima, niskie temperatury. Wakacje w Chile: styczeń i luty, wyższe ceny w hostelach i hotelach, miejscowości turystyczne pełne wczasowiczów. Patagonia: najcieplej w grudniu, styczniu i lutym.

Lato, przypadające od końca listopada do końca lutego, to gorące i suche dni (temperatury powyżej 30 stopni). Zima, czyli okres od końca lipca do października, w środku lądu przypomina polską złotą jesień - ciepła i słoneczna (temperatura w okolicach  10-15 stopni), a wieczory są dość chłodne. Wystarczy jednak wyjechać 25 km na wschód od Santiago, żeby skorzystać z zimowych atrakcji, jakie oferują pokryte grubą warstwą śniegu góry.

Sezon. Styczeń-luty to w Chile środek lata – najgorętszy sezon turystyczny. Jednocześnie na luty przypada sezon urlopowy Chilijczyków. Warto odwiedzić ten kraj albo trochę przed sezonem wakacyjnym (od końca listopada do Bożego Narodzenia - pogoda jest już ładna, temperatury wysokie, a ceny nadal jak poza sezonem, spokojnie, mało turystów) lub po sezonie (marzec–kwiecień).