Kuba, Perła Antyli

Kuba, nazywana w czasach kolonialnych Perłą Antyli, zachowała do dziś dnia swój szczególny charakter pośród karaibskich wysp. Piękno przyrody, łągodne góry i czyste rzeki, szafirowy kolor morza i biel piasku, spokojne wioski oraz bogate w historię i przepiękną architekturę miasta stanowią scenografię życia skromnie wychowanych, lecz mocnych charakterem, niezwykle zahartowanych i pogodnych ludzi. Potomkowie rdzennych mieszkańców wyspy, spadkobiercy kultury przybyłej tu z zachodniej Afryki i dziedzicowie europejskiej, przede wszystkim hiszpańskiej spuścizny stworzyli tu wyjątkowy krajobraz ludzki, który powoli i płynnie, niemalże tanecznym krokiem, poszukuje w XXI wieku własnej tożsamości, mimo wiejących tu przez lata z siłą huraganu przeciwnych wiatrów historii.

W roku 1998, pielgrzymka papieża na Kubę, podczas której Jan Paweł II i Fidel Castro uścisnęli sobie dłonie, rozpoczęła nowy etap historii wyspy, oznaczający naprawę relacji Kuby z wieloma krajami ościennymi oraz poprawę życia Kubańczyków.    

 

CENA ZAWIERA

• transfery i przejazdy samochodem typu Van lub mikrobusem


• noclegi w hotelach 3*/ 4* oraz w luksusowych bungalowach i/lub pensjonatach; w Trinidad del Mar hotel z bezpośrednim dostępem do plaży;


• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);


• obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata)


• przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;


• wstępy do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych wraz z opłatami dojazdowymi;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu w części objazdowej;


• wszystkie lok. podatki; 

 

CENA NIE ZAWIERA


• przelot: Warszawa - Hawana - Warszawa;

• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000 €);


• dopłaty do pokoju SGL:  400 USD;


• zwyczajowych napiwków dla obsługi hoteli, dla kierowcy oraz pilota (ok. 4 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

 

UWAGI

• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub 3-os z dwoma dużymi łóżkami)


Termin: cały rok, daty do potwierdzenia według zainteresowania grupy.

Ceny od: 1190 USD od osoby
 

PROGRAM na ŻYCZENIE:
Łapką przy opisie dni możesz zaznaczyć interesujące Cię atrakcje. Dzięki temu, będziemy w stanie uszyć dla Ciebie specjalny program na miarę, uwzględniający przede wszystkim wybrane atrakcje.

Terminy

Data wyjazdu
Cenadni: 10

0Program

Dzień 1

Kolacja

Przylot na Kubę

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot na Kubę. Powitanie na lotnisku w Hawanie i wymiana pieniędzy. Przejazd do hotelu. Kolacja powitalna. Nocleg.


Atrakcje:
Hawana

Dzień 2

Śniadanie Kolacja

Hawana: Amerykanie na Kubie, Szlak Rewolucji

Śniadanie. Zwiedzanie Hawany, uważanej za najpiękniejsze miasto Ameryki Łacińskiej: Malecon, Chińska Dzielnica, Hotel Nacional de Cuba, Callejon de Hammel, Las Hawański, Cmentarz Kolumba, Plac Rewolucji. Zwiedzanie Katedry i msza święta. Spacer po Starówce i Centro Habana, gdzie odwiedzimy m.in.: Kapitol, bar Floridita, hotel Ambos Mundos, bar Bodeguita, Plac Katedralny, Plac Broni. Czas wolny na Starówce. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Starówka Hawany
Plac Rewolucji
Hotel Nacional
Katedra

Dzień 3

Śniadanie Kolacja

Hawana: Szlak Kolonialny - Śladami Hemingwaya

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Regla. Msza święta. Zwiedzanie Fortecy El Morro oraz pomnika Hawańskiego Chrystusa. Przejazd na starówkę Hawany. Przy Placu Św. Franciszka zwiedzimy Muzeum Sztuki Kolonialnej i Wieżą Widokową oraz Muzeum Rumu. Dzień zakończymy na placu Plaza Vieja. Czas wolny na zakupy na rynku kubańskiego rzemiosła. Kolacja. Opcjonalnie: przejazd na koncert Buena Vista Social Club (ok. 65 €*). Nocleg.


Atrakcje:
Dom Hemingwaya
Starówka Hawany
Muzeum Rumu
Bar Floridita

Dzień 4

Śniadanie Kolacja

Dolina Tytoniowa – Viñales

Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie fabryki cygar. Przejazd do wpisanej przez UNESCO do Rejestru Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Viñales. Oglądanie „Muralu Prehistorii”. Wizyta w domu plantatora tytoniu i nauka skręcania dobrych cygar. Wizyta w jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Rejs łodzią po podziemnej rzece. Kolacja i nocleg w Viñales.


Atrakcje:
Dolina Viñales
Pinar del Rio
Rejs po rzece w jaskinii

Dzień 5

Śniadanie Kolacja

Portales - Terrazas

Śniadanie. Przejazd do rewolucyjnej kryjówki Che Guevary w jaskiniach Portales. Następnie zwiedzanie modelowego przedsiębiorstwa państwowej turystyki w rezerwacie Las Terrazas. Kąpiele w rzece. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Kąpiele w rzece
Jaskinia Portales

Dzień 6

Śniadanie Kolacja

Guama - Santa Clara

Śniadanie. Przejazd przez interior wyspy do Parku Narodowego Montemar. Rajd motorowymi łodziami po Lagunie Skarbów do odtworzonej z domów na palach wioski Indian Taino - Guama. Wizyta na farmie krokodyli. Przejazd do historycznej Santa Clara, wizyta przy upamiętniającym wizytę pomniku Jana Pawła II oraz przy Mauzoleum Che Guevary. Przejazd do gorskiego rezerwatu, pełnego rzek, wodospadów i  tropikalnych upraw - Topes de Collantes. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Laguna Skarbów
Santa Clara

Dzień 7

Śniadanie Kolacja

Topes de Collantes - Trinidad

Śniadanie. Trekking wzdłuż rzeki i wodospadów po górach Topes de Collantes. Możliwość kąpieli. Obiad. Wizyta w Domu Kawy i w Ogrodzie Ziołowym. Przejazd na wybrzeże karaibskie do Trinidadu, miasta wpisanego na listę zabytków Unesco. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Trinidad
Wodospady
Uprawy kawy

Dzień 8

Śniadanie Obiad Kolacja

Trinidad "all inclusive"

Śniadanie. Czas wolny "all inclusive" na karaibskiej plaży. Obiad. Zwiedzanie perełki kolonialnej Kuby, miasta Trinidad: starówka i muzea. Kolacja. Nocleg.


Atrakcje:
Trinidad
Plaże

Dzień 9

Śniadanie

Trinidad - Hawana

Śniadanie. Wypoczynek „all inclusive” na pięknych karaibskich plażach Trinidad del Mar. Przejazd na lotnisko w Hawanie zgodnie z rozkładem lotów, wylot z Kuby.


Atrakcje:
Trinidad
Hawana

Dzień 10

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.


Atrakcje:
Powrót do kraju.