12 Grudnia w Guadalupe

 

12 Grudnia w Guadalupe.

Z Pielgrzymką do Guadalupe. W Europie mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Tymczasem w Meksyku wszystkie drogi prowadzą do Guadalupe. Nie przypadkiem do najważniejszego miejsca maryjnego kultu na świecie co roku przybywa ponad 20 milionów wierzących.

CENA: od 890 USD od osoby

Cena podana jest orientacyjnie. Wycena przygotowywana jest na zamówienie dla grup i uzależniona jest od terminu, od liczby osób oraz od zakresu świadczeń.
 


CENA ZAWIERA:

 • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/ minibus lub autokarem

 • noclegi w hotelach lok. 4*/ 5*;
 • w Acapulco hotel lok. 5* z bezpośrednim dostępem do plaży wraz z pakietem all inclusive;
 • pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
 • obfite śniadania wraz z napojami
 • obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata) podczas objazdu;
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas całej realizacji programu w Meksyku;
 • pamiątkowe panoramiczne zdjęcie z Meksyku;
 • przejazdy “garbusami” w Taxco
 • napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;

 • adapter elektryczny dostosowujący europejskie wtyczki do meksykańskich gniazdek;

 • wszystkie podatki;

 
CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów lotniczych do Meksyku
 • ubezpieczenia podróżnego (sugerowany zakup wraz z biletem lotniczym, KL, NNW, OC)
 • dopłaty do pokoju 1/osobowego (SGL):  360 USD;
 • napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych i pilota, oraz biletów wstępów, (ok. 120 USD od osoby, płatne przewodnikowi w pierwszy dzień po przylocie)
 • wydatków natury osobistej;
 • innych świadczeń nie objętych programem;

 
UWAGI:

 • 
zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat – 25%
 • zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat – 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

 


Program Pielgrzymki może, na życzenie, zostać skrócony lub wydłużony, dostosowując trasę i cenę do dostępnych połączeń lotniczych.

 

Program

Dzień 1

Przylot do Miasta Meksyk

Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna. Nocleg.


Atrakcje:
Miasto Meksyk

Dzień 2

Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki MB Guadalupe: Stara Bazylika, Muzeum, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Studzienkowa, Ogrody Gwadelupiańskie. Czas wolny na udział w mszy świętej, na modlitwy i rozmyślania w Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe. Obiad. Nocleg w hotelu.


Atrakcje:
Bazylika Guadalupe

Dzień 3

Plac Trzech Kultur – Teotihuacan

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Sztuki Ludowej z bogactwem religijnych motywów sztuki Meksyku. Wizyta na Placu Trzech Kultur, gdzie został ochrzczony Indianin Juan Diego, któremu objawiła się Guadalupe: Muzeum Archeologiczne, Kościół Santiago de Tlatelolco. Przejazd na północ od Miasta Meksyk i obiad pod piramidami Teotihuacan.
Zwiedzanie “miasta bogów”: największych w środkowym Meksyku piramid w Dolinie Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych, Świątynia Pierzastego Węża. Powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk. Dla chętnych wieczór meksykański na Placu Garibaldi (+55 USD*).


Atrakcje:
Plac Trzech Kultur
Piramidy Teotihuacan

Dzień 4

Muzeum Antropologiczne - Starówka

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: przejazd przez ekskluzywną dzielnicę Meksyku Lomas: park Chapultepec, rezydencja prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Wizyta w Muzeum Antropologicznym, w którym zgromadzone są najbogatsze na świecie zbiory sztuki indiańskiej. Zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk, jednego z największych miast świata: Park Alameda, ulica Madero, Plac Zócalo, Katedra, Pałac Prezydencki ze słynnymi muralami Diego Rivera. Obiad w restauracji z widokiem na starówkę. Nocleg w Mieście Meksyk. 


Atrakcje:
Muzeum Antropologiczne
Starówka

Dzień 5

Fiesty Guadalupe - Puebla

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej z Gwadelupy, od godz. 11:00 udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji 487 rocznicy (r. 1531) ukazania się Matki Boskiej Juanowi Diego. Indianie, przebrani w tradycyjne azteckie stroje składają z tej okazji hołd Virgen Morena w wielkim widowisku na placu przed Bazyliką. Czas wolny. Przejazd widokowy przez Kordylierę Wulkanów Sierra Madre do Puebla. Kolacja i nocleg w hotelu na starówce Puebla.


Atrakcje:
Fiesta Guadalupe
Puebla

Dzień 6

Puebla - Taxco

Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie "miasta aniołów”, Puebla: Starówka Unesco, Katedra i Kościół Santo Domingo z Kaplicą Różańcową, zwaną ósmym cudem świata oraz rynek Parian. Po drodze zwiedzanie wzgórza piramidy w Cholula oraz słynnego z indiańskiego baroku kościółka w Tonantzintla. Obiad w dawnym klasztorze jezuitów: mole poblano - kura w czekoladzie. Przejazd na nocleg do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku - Taxco. Nocleg w panoramicznie położonej, byłej kolonialnej misji w Taxco.


Atrakcje:
Puebla
Tonantzintla

Dzień 7

Taxco - Acapulco

Śniadanie. Wizyta w nieudostępnionej szerokiej turystyce, jedynej na kontynencie kopalni srebra z czasów indiańskich. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół Świętej Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zócalo. Obiad. Po południu przejazd do “perły Pacyfiku” - Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży wraz z pakietem all inclusive. Kolacja i nocleg w Acapulco.


Atrakcje:
Taxco
Kopalnia Srebra
Acapulco

Dzień 8

Acapulco All Inclusive

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Opcjonalnie wyprawa na Lagunę Coyuca (+75 USD). Wieczorem ocjonalnie podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada (+20 USD). Kolacja i nocleg Acapulco.


Atrakcje:
Laguna Coyuca
La Quebrada

Dzień 9

Acapulco – Guadalupe – Miasto Meksyk

Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques zgodnie z rozkładem lotów. Pożegnalne nawiedzenie Bazyliki Guadalupe. Obiad. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku.


Atrakcje:
Acapulco
Bazylika Guadalupe