Meksyk z Jukatanem

Meksyk z Jukatanem

Pielgrzymka do najważnieszych zabytków i sanktuariów Meksyku. Podczas czternastodniowej podróży w krainie Azteków i Majów, podążając śladami Jana Pawła II, dotrzemy do najpiękniejszych krajobrazów, do wpisanych na listę UNESCO starówek miast i do zachowanych w czasie indiańskich wiosek. Zaczynając pielgrzymowanie w Bazylice Guadalupe przemierzymy najbardziej tradycyjny, południowo wschodni Meksyk, aż na Półwysep Jukatan, kończąc podróż na karaibskich plażach.

 

CENA: od 1630 USD od osoby

Cena podana jest orientacyjnie. Wycena na zamówienie dla grup, zależy od terminu, liczby osób oraz zakresu świadczeń.

Termin: cały rok, daty do potwierdzenia według zainteresowania grupy.

CENA ZAWIERA:
-transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/ minibus lub autokarem
-przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;
-noclegi w hotelach lok. 3*/ 4*, w kolonialnych hacjendach i bungalowach;
-w Cancun/ Riviera Maya hotel 4* z bezpośrednim dostępem do plaży;
-pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
-obfite śniadania wraz z napojami
-obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata) podczas objazdu;
-pakiet all inclusive, śniadania, obiady i kolacje oraz napoje open bar w hotelu podczas wypoczynku
-poczęstunek tequilą podczas zwiedzania plantacji agaway;
-opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas całej realizacji programu w Meksyku;
-pamiątkowe panoramiczne zdjęcie z Meksyku;
-napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;

-adapter elektryczny dostosowujący europejskie wtyczki do meksykańskich gniazdek;

-wszystkie podatki;

CENA NIE ZAWIERA:
-biletów lotniczych do Meksyku
-ubezpieczenia podróżnego (sugerowany zakup wraz z biletem lotniczym, KL, NNW, OC)
-dopłaty do pokoju 1/osobowego (SGL): 580 USD;
-napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych i pilota, oraz biletów wstępów, (ok. 200 USD od osoby, płatne przewodnikowi w pierwszy dzień po przylocie)
-wydatków natury osobistej;
-innych świadczeń nie objętych programem;

UWAGI
:
zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%
zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)
 
Program Pielgrzymki może, na życzenie, zostać skrócony lub wydłużony, dostosowując trasę i cenę do dostępnych połączeń lotniczych.

Program

Dzień 1

Dolot do Meksyku

Przylot do Meksyku. Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wypoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Plac Trzech Kultur - Guadalupe

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur i zwiedzanie kościoła Santiago de Tlatelolco, gdzie został ochrzczony Indianin Juan Diego, któremu objawiła się Guadalupe. Zwiedzanie Bazyliki Guadalupe z przewodnikiem: Stara Bazylika, Muzeum, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Źródlana, Ogrody Gwadelupiańskie. Czas wolny na udział w mszy świętej, modlitwy i rozmyślania w Sanktuarium. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Miasto Meksyk - Teotihuacan - Puebla

Śniadanie. Zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk, jednego z największych miast świata: Park Alameda, ulica Madero, Plac Zocalo, Katedra, Pałac Prezydencki ze słynnymi muralami Diego Rivera. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Degustacja pulque i tequili. Obiad pod piramidami. Przejazd krajobrazową trasą przy wulkanach Ixtacihuatl i Popocatepetl do „miasta aniołów” Puebla. Nocleg.

Dzień 4

Cholula - Tonantzintla - Oaxaca

Śniadanie. Wizyta przy monumentalnej piramidzie w Cholula. Zwiedzanie słynnego z . indiańskiego baroku kościółka w Tonantzintla, gdzie filigranowe rzeźby ozdobionych pióropuszami cherubinów, pełnych kolorów, kwiatów i owoców mieszają się ze sobą w jednym z najwspanialszych przykładów ludowej sztuki sakralnej na świecie. Obiad w dawnym klasztorze Jezuitów z narodową potrawą Meksyku – kurą w czekoladzie. Zwiedzanie Puebli i wpisanej na listę UNESCO starówki: Katedra, kościół Santo Domingo, rynek Parian. Przejazd do Oaxaca. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 5

Monte Alban - Cuilapam - Tehuantepec

Śniadanie. Zwiedzanie położonej na ściętym wierzchołku wzgórza, prehiszpańskiej stolicy Zapoteków, „miasta świtu” – Monte Alban. Zwiedzanie starówki Oaxaca, Zocalo, Santo Domingo. Po południu wizyta w indiańskiej wiosce Cuilapam z odwiedzonymi przez Jana Pawła II ruinami dominikańskiego klasztoru i zwiedzanie największego drzewa Meksyku: Arbol de Tule. Wizyta w wytwórni słynnego meksykańskiego napoju z agawy z robakiem – mezcal, degustacje. Obiad. Nocleg w Tehuantepec.

Dzień 6

Sumidero - San Cristobal de las Casas

Śniadanie i przejazd do magicznego miasta Chiapa de Corzo. Rejs motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii kanionu Sumidero, którego ściany dochodzą do 1300 m. wysokości. Obiad. Przejazd do kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal de las Casas. Wieczorny spacer po San Cristobal. Nocleg.

Dzień 7

San Cristobal - Chamula - Zinacantan

Śniadanie. Zwiedzanie starówki San Cristobal, Katedra, Santo Domingo, Muzeum Jadeitu, etc. Wizyta w mistycznych indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Wizyta w domu Indian Tzotzil. Obiad. Przejazd do Palenque na nocleg.

Dzień 8

Palenque - Campeche

Śniadanie. Magia prehiszpańskiego miasta Palenque – zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów. Spacer po nieodkrytej części Palenque z rodowitym przewodnikiem Majów, który opowiadając o roślinach i zwierzętach żyjących w selwie zaprowadzi zwiedzających do nieudostępnionej turystom Zapomnianej Świątyni – Templo Olvidado. Wejście na strefę archeologiczną i zwiedzanie: Świątynia Czaszki, Świątynia Czerwonej Królowej, Świątynia Inskrypcji, Plac Liściastego Krzyża, Pałac, Obserwatorium. Spacer po lesie deszczowym do tzw. Łaźni Królowej. Wyjazd na półwysep Jukatan starożytnym szlakiem Majów regionu Puuc. Obiad w restauracji na trasie. Spacer po objętej patronatem UNESCO malowniczej starówce Campeche. Nocleg.

Dzień 9

Uxmal - Merida

Śniadanie. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Zwiedzanie plantacji drzew kakaowych oraz muzeum czekolady, połączone z degustacją. Obiad. Przejazd do Meridy – kolonialnej perły Jukatanu, stolicy sizalu i koszenili. Zwiedzanie starówki miasta: Zocalo, Katedra i Pałac Gubernatora. Nocleg.

Dzień 10

Izamal - Chichen Itza - Valladolid

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium MB Jukatańskiej w Izamal, gdzie w roku 1993 miała miejsce słynna msza papieska dla Indian całego kontynentu amerykańskiego. Zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów, uznanego w 2007 r. za jeden z 7 cudów świata – Chichén Itzá: Boisko do Gry w Pelotę, Ściana Czaszek, Platforma Orłów i Jaguarów oraz Wenus, Studnia Ofiarna – Cenote Sagrado, Świątynia Wojowników, Świątynia Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne. Przystanek na kolonialnej starówce Valladolid, czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Cancun/ Riviera Maya All Inclusive

Śniadanie. Zwiedzanie plantacji agawy oraz rzemieślniczej destylarni tequili wraz z degustacją. Wypoczynek na karaibskich plażach. Podczas pobytu w hotelu pakiet all inclusive Cancun/ Riviera Maya. Obiad, kolacja i nocleg. Oferta wycieczek opcjonalnych.

Dzień 12

Cancun/ Riviera Maya All Inclusive

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive Cancun/ Riviera Maya. Obiad, kolacja i nocleg. Oferta wycieczek opcjonalnych.

Dzień 13

Wylot z Meksyku

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Cancun/ Riviera Maya. Przejazd na lotnisko w Cancun zgodnie z rozkładem lotów.

Dzień 14

Powrót do Polski

Powrót do Polski.