Od Karaibów do Guadalupe

 

Przez Meksyk do Guadalupe.

W tej legendarnej wyprawie pielgrzymkowej po południowo wschodnim Meksyku, po trasie pełnej kolorów, zapachów, dźwięków i ukrytych smaków, docieramy do Guadalupe, gdzie kres i cel pielgrzymowania zamienia się w początek nowej podróży. 

CENA: od 1650 USD od osoby

Cena podana jest orientacyjnie. Wycena na zamówienie dla grup, zależy od terminu, liczby osób oraz zakresu świadczeń.


Termin: cały rok, daty do potwierdzenia według zainteresowania grupy.


CENA ZAWIERA:

 • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/ minibus lub autokarem
 • przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;
 • noclegi w hotelach lok. 3*/ 4*/ 5*, w kolonialnych hacjendach i bungalowach;
 • w Acapulco hotel lok. 5* z bezpośrednim dostępem do plaży;
 • pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
 • obfite śniadania wraz z napojami
 • obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata) podczas objazdu;
 • pakiet all inclusive, śniadania, obiady i kolacje oraz napoje open bar w hotelu podczas wypoczynku
 • poczęstunek tequilą podczas rejsu łodziami w Xochimilco;
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas całej realizacji programu w Meksyku;
 • pamiątkowe panoramiczne zdjęcie z Meksyku;
 • napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;

 • adapter elektryczny dostosowujący europejskie wtyczki do meksykańskich gniazdek;

 • wszystkie podatki;

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów lotniczych do Meksyku
 • ubezpieczenia podróżnego (sugerowany zakup wraz z biletem lotniczym, KL, NNW, OC)
 • dopłaty do pokoju 1/osobowego (SGL): 580 USD;
 • napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych i pilota, oraz biletów wstępów, (ok. 180 USD od osoby, płatne przewodnikowi w pierwszy dzień po przylocie)
 • wydatków natury osobistej;
 • innych świadczeń nie objętych programem;

UWAGI
:

 • zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%
 • zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

 

Program Pielgrzymki może, na życzenie, zostać skrócony lub wydłużony, dostosowując trasę i cenę do dostępnych połączeń lotniczych.

Program

Dzień 1

Warszawa – Cancun

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Cancun. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Cancun

Dzień 2

Wyspa Kobiet

Śniadanie. Przejazd panoramiczną trasą po otaczającej Lagunę Nichupte mierzei i rejs na Wyspę Kobiet. Kąpiele i wypoczynek na słynącej z pięknych zachodów słońca plaży Playa Norte. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Wyspa Kobiet
Karaibskie Plaże

Dzień 3

Valladolid – Chichen Itza – Izamal

Śniadanie. Przejazd przez majańskie wioski w interior Półwyspu Jukatan. Przystanek przy rękodzielniczej wytwórni tequili w Valladolid. Zwiedzanie stolicy nowego Państwa Majów, Chichen Itza: Obserwatorium Astronomiczne, Święta Cenota, Boisko do Gry w Pelotę, Ołtarz Czaszek, Świątynia Wojowników, Piramida Kukulkana. Obiad i kąpiele w Cenote Ikkil. Wizyta w Sanktuarium MB Jukatańskiej w Izamal, gdzie w roku 1993 miała miejsce słynna msza papieska dla Indian całego kontynentu amerykańskiego. Nocleg w Izamal/ Merida.


Atrakcje:
Valladolid
Chichen Itza
Izamal
Cenota

Dzień 4

Merida - Uxmal - Palenque

Śniadanie. Zwiedzanie Meridy: Starówka, katedra oraz Pałac Gubernatora. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Obiad pod piramidami Przejazd do Palenque. Nocleg w Palenque.


Atrakcje:
Merida
Uxmal

Dzień 5

Palenque - Agua Azul - San Cristobal

Śniadanie. Magia prehiszpańskiego miasta Palenque – zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów. Spacer po nieodkrytej części Palenque z rodowitym przewodnikiem Majów, który opowiadając o roślinach i zwierzętach żyjących w selwie zaprowadzi zwiedzających do nieudostępnionej turystom Zapomnianej Świątyni – Templo Olvidado. Zwiedzanie Świątyni Czaszki, Czerwonej Królowej, Świątyni Inskrypcji, Pałacu Liściastego Krzyża, Obserwatorium Astronomicznego. Spacer po lesie deszczowym do Łaźni Królowej. Obiad. Przejazd do San Cristobal de las Casas i po drodze zwiedzanie wodospadów Agua Azul. Nocleg w San Cristobal de las Casas.


Atrakcje:
Palenque
Agua Azul

Dzień 6

Chamula – Zinacantan - Kanion Sumidero

Śniadanie. Zwiedzanie kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal: Starówka, Katedra, Kościół Santo Domingo, Muzeum Jadeitu, rynek. Wizyta w mistycznych indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Wizyta w domu Indian Tzotzil. Obiad w domu u Indian. Przejazd do Chiapa de Corzo i rejs motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii kanionu Sumidero. Nocleg w Tehuantepec.


Atrakcje:
Wioski Indiańskie
Kanion Sumidero

Dzień 7

Teotitlan – Oaxaca

Śniadanie. Przejazd do stanu Oaxaca. Wizyta w wytwórni słynnego meksykańskiego napoju z agawy z robakiem – mezcal, degustacje. Uczta smaków podczas regionalnego obiadu. Przejazd do stolicy stanu, Oaxaca, przez tradycyjne indiańskie wioski i miasteczka wokół Oaxaca, m.in. Tlacolula i Teotitlan del Valle. Nocleg w Oaxaca.


Atrakcje:
Wioski Indiańskie
Plantacja Agawy

Dzień 8

Monte Alban - Oaxaca

Śniadanie. Zwiedzanie położonej na ściętym wierzchołku wzgórza prehiszpańskiej stolicy Zapoteków, „miasta świtu” – Monte Alban. Zwiedzanie miasta Oaxaca: Katedra, kościół i klasztor Santo Domingo, Starówka. Obiad. Po południu wizyta w indiańskiej wiosce Cuilapam z odwiedzonymi przez Jana Pawła II ruinami dominikańskiego klasztoru i zwiedzanie największego drzewa Meksyku: Arbol de Tule. Nocleg w Oaxaca.


Atrakcje:
Monte Alban
Starówka Oaxaca
Cuilapam
Drzewo z Tule

Dzień 9

Puebla – Tonantzintla

Śniadanie. Przejazd krajobrazową trasą przy wulkanach do miasta Puebla. Zwiedzanie słynnego z indiańskiego baroku kościółka w Tonantzintla, gdzie filigranowe rzeźby ozdobionych pióropuszami cherubinów, pełnych kolorów, kwiatów i owoców mieszają się ze sobą w jednym z najwspanialszych przykładów ludowej sztuki sakralnej na świecie. Obiad w dawnym klasztorze Jezuitów z narodową potrawą Meksyku – kurą w czekoladzie. Zwiedzanie Puebli i wpisanej na listę UNESCO starówki: Katedra, kościół Santo Domingo, rynek Parian. Przejazd do Miasta Meksyk. Nocleg w Meksyku.


Atrakcje:
Starówka Puebla
Tonantzintla

Dzień 10

Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki MB Guadalupe: Stara Bazylika, Muzeum, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Studzienkowa, Ogrody Gwadelupiańskie. Czas wolny na udział w mszy świętej, modlitwy i rozmyślania w Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe. Nocleg w Meksyku.


Atrakcje:
Guadalupe
Tonantzintla

Dzień 11

Plac Trzech Kultur - Teotihuacan

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Sztuki Ludowej z bogactwem religijnych motywów sztuki Meksyku. Wizyta na Placu Trzech Kultur, gdzie został ochrzczony Indianin Juan Diego, któremu objawiła się Guadalupe: Muzeum Archeologiczne, Kościół Santiago de Tlatelolco. Przejazd na północ od Miasta Meksyk i obiad pod piramidami Teotihuacan. Zwiedzanie “miasta bogów”: największych w środkowym Meksyku piramid w Dolinie Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych, Świątynia Pierzastego Węża. Powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dla chętnych wieczór meksykański na Placu Garibaldi (+55 USD*).


Atrakcje:
Plac 3 Kultur
Piramidy Teotihuacan

Dzień 12

Miasto Meksyk – Xochimilco - Taxco

Śniadanie. Wizyta w Muzeum Antropologicznym, w którym zgromadzone są najbogatsze na świecie zbiory sztuki indiańskiej. Zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk, jednego z największych miast świata: Park Alameda, ulica Madero, Plac Zocalo, Katedra, Pałac Prezydencki ze słynnymi muralami Diego Rivera. Obiad podczas rejsu na łodziach w ogrodach Xochimilco, w rytm muzyki mariachi i marimba. Przejazd na nocleg do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku -Taxco. Nocleg w panoramicznie położonej, byłej kolonialnej misji w Taxco. 


Atrakcje:
Starówka Miasta Meksyk
Xochimilco
Muzeum Antropologiczne

Dzień 13

Taxco - Acapulco

Śniadanie. Wizyta w nieudostępnionej szerokiej turystyce, jedynej na kontynencie kopalni srebra z czasów indiańskich. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół Świętej Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zócalo. Obiad. Po południu przejazd do “perły Pacyfiku” - Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży wraz z pakietem all inclusive. Kolacja i nocleg w Acapulco.


Atrakcje:
Kopalnia Srebra
Starówka Taxco
Acapulco all inclusive

Dzień 14

Acapulco All Inclusive

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Opcjonalnie wyprawa na Lagunę Coyuca (+75 USD). Wieczorem ocjonalnie podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada (+20 USD). Kolacja i nocleg Acapulco.


Atrakcje:
Acapulco all inclusive
Laguna Coyuca
La Quebrada

Dzień 15

Acapulco – Guadalupe

Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques zgodnie z rozkładem lotów. Pożegnalne nawiedzenie Bazyliki Guadalupe. Obiad. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku.


Atrakcje:
Acapulco
Guadalupe

Dzień 16

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.


Atrakcje:
Powrót do domu